דיירים בהתחדשות עירונית

האם אי פעם אתה נתקע עם משימות פשוטות, ולא יודע מה הצעד הבא? עם העזרה המקצועית שלנו, לעולם לא תהיה אובד עצות שוב.

ייעוץ עסקי לדיירים בהתחדשות עירונית בנושא אפיון חומרי עיצוב גמר

דיירים בהתחדשות עירונית בפינוי בינוי או תמ"א 38 .

המגמה החזקה היום בענף הנדל"ן הישראלי הוא ההתחדשות העירונית, מתוך מצוקה בקרקעות ובמיקומים רווי ביקוש בישראל.
מרבית חברות יזמות הבניה בוחרות לבצע פרויקטים מהסוג הזה, אל אף שפרויקטים מסוג זה הם מורכבים לביצוע הן בפן הכלכלי והן בפן הבירוקרטי.
כאשר מדובר במעורבות בעלי קרקעות \ בעלי דירות, ההזדמנות והפוטנציאל העומד מאחורי זה הוא שיפור הדיור ואיכות החיים לדירה חדשה וגדולה יותר, בניין מודרני ושיפור משמעותי לערך ושווי הדירה. תהליך זה ללא ספק נכון לבעלי קרקעות במבנים ישנים שבכל מקרה נאלצים להכנס לתהליך בצד הבטיחותי.

השיקולים של בעלי הדירות מורכב מארבעה נושאים עיקריים:

  1. רמת גימור הדירה
  2. לוחות זמני הפרויקט
  3. פיצוי המעבר הזמני, על כל ההשלכות
  4. ערבויות ובטחונות

כל אחד מהנושאים מורכב ממספר רב של משתנים רבי סעיפים עסקיים ומשפטיים, אך הם מהווים את השיקולים העיקריים לקבלת החלטה בבחירת היזם שיבצע את הפרויקט.

שירותים לדיירים בהתחדשות עירונית בנושא חומרי גמר :

א. תהליך בניית אפיון חומרי עצוב הגמר

הגדרת מוצרי עיצוב הגמר והספקים בשלב הראשוני לפרוייקט הדיור . כיום, היזם הנבחר מציע לדיירים את הספקים שלו ואת קטגורית המחיר והאפשרויות לשינוי. השרות שאנו מציעים ללקוחותינו, הוא להגדיר את המוצרים והספקים עוד לפני היציאה למכרז, כך שקבלת ההחלטה היא בידיים של הדיירים. לכן כבר בשלב הראשוני אנו מכנסים למפרט הדירות בעלי הקרקע, מהם הקטגוריות והמוצרים הנכנסים למפרט, מיהם הספקים הרלוונטיים בשוק, מהם המוצרים אשר בדר"כ מוצעים בפרויקטים ומה הבחירות הטובות ביותר לעשות על מנת ליצור מפרט יעודי אפקטיבי לפרויקט שלהם.

ב. בחירת ספקים ומוצרים

בחירת הספקים וסיור מקדים של המוצרים בתצוגה. אנו מתאמים פרזנטציות של המוצרים בעזרת אנשי מקצוע מול הספקים, רמת האיכות והמחירים המיוחדים אשר מוצאים לפרויקטים. כאשר סוף התהליך נסגם עם הסכם מעוגן וסופי לפרוייקט.

ג. נוסח אפיון מקצועי לעו״ד הדיירים

מפרט מקצועי מתואם מול העו״ד שמיצג את הדיירים. מפרט זה הוא נספח מחייב של היזם שזוכה במכרז. נוסח המכרז בהגדרות הוא מוצר שעומד במכון התכנים אל מנת שלא יהיה מקום למחלוקת אל מול הקבלן המבצע.

ד. מכרז יזמים

השלב הזה הכי קריטי בתהליך. אנו יוצאים מנקודת ההנחה שחברות היזמות עובדות באמינות גבוהה. אך כמו בכל מסחר בחיים, לכל צד יש את האינטרסים שלו. אינטרס היזם לעבוד עם ספקים קיימים שעובד איתם בשוטף. יכול מאוד להיות שאת אותו הספק נבחר, אך עם מוצרים אחרים בתקציבים שונים. אנו מאפיינים מוצרים בקטגוריות גבוהות ממה שמציע היזם. השירות שלנו בשלב הסגירה הינה לבצע התאמה מול הספקים, אנו מקבלים את אותם הדברים או דברים חילופיים באותו קטגורית מוצר, איכות ומחיר. אנו מבצעים השוואה מקצועית על כל סעיף מוצר שאפיון היזם מול הספק, אנו מבצעים את התאמות וחפיפה להסכם דיירים שנכתב עם הספק.

ה. ליווי בשינויי דיירים

תהליך זה קורה כאשר הבניה החלה והגיע מועד בחירת מוצרי העיצוב בפועל. טווח הזמן יכול לנוע בין 3 שנים עד ל- 5 שנים ויותר.. מכורך משתנים באישורי העיריה וקצב הבניה. בזמן זה המוצרים עלולים להשתנות ברמת הטרנדים העיצובים וכמובן ברמת המחירים. בתהליך זה אנו עומדים בין שני הצדדים, ספק ויזם / קבלן מבצע. כאשר בצד הספק שהמוצרים אכן לא השתנו או לבחור מוצרים אחרים אשר תואמים את הגדרות ההסכם. זאת על מנת לוודא שהדירים בעלי הקרקע לא נפגעים ברמת המוצרים או במימוש הזיכויים בהתאם להנחות שמקבל הדייר. בצד היזם / קבלן, שכן תהליך זה קורה בקורלציה נכונה עם הספק. בתהליך זה אנו מעניקים שרות אישי לכול דייר שהוא בעל קרקע, משמע סיור ראשוני אצל כל הספקים תיאום פרזנטצית מוצרים. לאחר בחירת הספק אנו מפקחים שכל תהליך השינויים מתבצע באופן תקין. חשוב לחדד שאנו לא תחליף למעצב או האדריכל בתכנון ועיצוב הבית, אלה רק בצד המסחרי של התהליך.

ו. בדיקה ופיקוח ביצוע עד קבלת מפתח

השלב האחרון ביצוע וגמר הפרויקט. הדירים שבוחרים לבצע שינויים / שדרוגים למוצרים אחרים אשר לא מופיעים במפרט הספק ולא מופיעים במפרט הקבלן ברמת הביצוע. בדרך כלל מוצרים אלו יקרים ומורכבים ליישום בצורה הטובה ביותר. לדוגמא, דיירים המשנים מפרט עם מערכות פינוק (ג׳טים, תרמוסטטים, ג׳קוזי , סאונות וכד' ) דבר המצריך שינוי באינסטלציה ובהתקנה או מטבחים אשר דורשים פונקציונליות שמצריכה שינוי בתשתיתית הבניה וההתקנה.. במקרה האלו ניתן לשקול להביא קבלני משנה פרטיים אשר מתמחים בעבודת הביצוע המורכבת. אנו נותנים שירות ליווי ופיקוח מסחרי, בו אנו מציעים את אנשי המקצוע הטובים ביותר בביצוע עבודות מיוחדות כל אחד בתחומו. אנו מלווים את אנשי המקצוע יחד עם אספקת החומר לביצוע בפועל.

אנו החברה היחידה אשר באמת מבטיחה ללקוחותינו שקט נפשי בכל התהליך עד לכניסה לדירה.

עולם העיצוב רחב ומגוון. המוצרים והחדשנות בתחום היא בלתי מוגבלת. בהתאם לך גם הידע המקצועי הנדרש מאנשי המקצוע. חברת "בן כנען פיתוח עסקי"   חיים ונושמים את החדשנות והמגמות בעולם העיצוב, עובדים אם אנשי המקצוע מהטובים ביותר בכל תחום ייעודי. דואגים למוצרים האיכותיים ביותר במחירים הטובים ביותר.